Święto Latawca

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

W sobotę, 17 września br., na kolskich błoniach zrobiło się bardzo kolorowo, a wszystko za sprawą szybujących w niebo latawców. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem Tomaszem Błaszczykiem uczestniczyli w tej barwnej imprezie, prezentując latawce wykonane na zajęciach lekcyjnych.

Organizatorem przedsięwzięcia już po raz trzeci było Kolskie Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość". Zawody odbyły się w kategorii latawce płaskie. Komisja oceniała wygląd techniczny, wysokość lotu i oryginalność projektu. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski w Kole.

Antonina Kowalska, uczennica klasy IIa zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. GRATULUJEMY !!!!