Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Dzień Otwartych Drzwi w SP3 2017

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Foto: JK

 

„Dzień Otwartych Drzwi” w kolskich szkołach stał się tradycją. W tym roku wyjątkowo zaprosiliśmy rodziców i dzieci, które chciałyby rozpocząć naukę w naszej szkole, w czwartek, w godzinach popołudniowych. Pomimo terminu, który mógł kolidować z zaplanowanymi wcześniej zajęciami, liczyliśmy na dużą frekwencję.

Spotkanie rozpoczęło się w pawilonie. Przygotowana wcześniej prezentacja multimedialna składała się ze zdjęć i krótkich filmów, dzięki którym goście mogli poznać naszych uczniów, różne formy i metody pracy na zajęciach edukacyjnych, dorobek artystyczny, tradycje, uroczystości i imprezy odbywające się w szkole. W salach lekcyjnych nauczycielki przygotowały dla dzieci zajęcia plastyczne. Rodzice mogli w tym czasie porozmawiać z dyrekcją szkoły i nauczycielkami.

Kolejnym etapem zwiedzania szkoły były zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Oprócz nauczycieli, w zajęciach brały udział zuchy i harcerze ze szczepu przy SP3. Nasi mali goście bardzo aktywnie włączali się do proponowanych zabaw. Najwięcej radości przyniosły pląsy przy muzyce zwane „koziołkiem”. Dorośli w tym czasie zwiedzali główny budynek szkoły. Odwiedzili bibliotekę, sale lekcyjne, gabinet logopedy, gdzie uzyskali szczegółowe informacje na temat terapii, pomieszczenia administracyjne, stołówkę i świetlicę. Tam na gości czekał poczęstunek i kolejne miłe chwile w sali zabaw.

Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania rodziców i ich pociech naszą szkołą. Mamy nadzieję, że we wrześniu znów zobaczymy te same uśmiechnięte i zadowolone buzie.

            Do zobaczenia!

                                                                                                                                  (artykuł: Joanna Migus-Matusiak) 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn