Ślubowanie Klas Pierwszych w SP3

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Dnia 25 października 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.
Tego dnia 59 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się sumiennie od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i założyli tradycyjne birety. W uroczystości uczestniczyli także zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków.

Na początek Dyrektor Szkoły Pani Jolanta Wąsowicz skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwsze tygodnie nauki. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły.

"Ślubuję być dobrym uczniem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę się uczył w szkole
jak kochać Ojczyznę
,
jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.
Będę się starał być dobrym kolegą
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."

Po ślubowaniu uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora i Wicedyrektora Szkoły na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole przy pomocy symbolicznego ołówka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce
i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.