Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Słów kilka o olimpiadzie…

Olimpiada „Olimpusek” przeprowadzana w dwóch sesjach: zimowej i wiosennej
, przeznaczona jest dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Polega ona na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej oraz z języka angielskiego (sprawdzenie wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów). Olimpiady „Olimpusek” pozwalają także na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego dzieci. Sprawdziany obejmują zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Zawierają pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.

Źródło: http://www.olimpus.edu.pl/olimpusek-sesja-zimowa

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sesji zimowej „Olimpuska”. Niedawno poznaliśmy wyniki tego sprawdzianu i z dumą możemy się pochwalić laureatami, do których należą:

Marcelina Józefowicz - uczennica klasy 1a, która zajęła III miejsce w Polsce jest pierwszym laureatem w naszej szkole,
Maja Żylińska - uczennica klasy 1a, drugi laureat,
Maja Rabsztyn - uczennica klasy 1c, trzeci laureat.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników
i życzymy  dalszych sukcesów.