Czwartoklasiści z naszej "Trójki" ćwiczą przedsiębiorczość

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Uczniowie z „Trójki” kontynuują rozpoczęty w ferie zimowe projekt „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”. Teraz realizują go już wszyscy czwartoklasiści. Władze szkoły doszły do wniosku, że udział w koncepcie daje uczniom tak wiele dobrego, że szkoda byłoby zaniechać skutecznie rozpoczętych działań.

Pomysł na rozpoczęcie projektu wziął się stąd, iż obecnie od placówek edukacyjnych wymaga się nie tylko przekazania rzetelnej wiedzy, ale także nauki samodzielności i przystosowania młodego człowieka do permanentnych zmian. Dlatego naukę przedsiębiorczości w czasie ferii rozpoczęły chętne dzieci, a dziś kontynuują ówczesne działania wszyscy uczęszczający do klas IV.

Wychowankowie „Trójki” biorą udział w cyklu zajęć ukierunkowanych na rozwijanie kreatywności, samodzielnego myślenia i pracy zespołowej. Podczas spotkań organizowanych w ramach projektu nauczyciel rozwija u swoich wychowanków wrodzone predyspozycje, takie jak umiejętność kreatywnego myślenia, twórczego podejścia do problemów, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Te cechy stanowią obecnie o sukcesie jednostki.

Czwartoklasiści byli w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kole, by przyjrzeć się funkcjonowani
u spółki oraz w Urzędzie Miejskim, gdzie struktury i procedury przybliżył im sekretarz miasta.

W następnej przygodzie z przedsiębiorczością, w
jednym z naszych kolskich lokali "młodzi przedsiębiorcy" poznają sztukę nakrywania do stołu i nauczą się dobrych manier, a podczas spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami poznają drogę do sukcesu, by w przyszłości wiedzieć, jak ewentualnie założyć własny biznes.