"Na majówkę, na wędrówkę" - Ustka

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

W dniach 12-14 maja br. odbyła się szkolna wycieczka dzieci klas I-III do Ustki. Uśmiech i dobry humor na twarzach podczas wycieczki towarzyszył przez cały czas zwiedzania.
Program wycieczki był bardzo ciekawy i obejmował:
-  zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie;
-  zwiedzanie Skansenu w Szymbarku na Kaszubach (dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, pociąg do nikąd i wiele innych atrakcji);
- wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego;
- spacer przez ruchome wydmy;
- pobyt w Parku Wodnym w Radzikowie;
- zwiedzanie portu rybackiego, latarni morskiej.

Największą atrakcja okazał się pobyt w fokarium  w „Dolinie Carlotty” połączony z pokazami, gdzie uczniowie  byli świadkami karmienia fok.

Dla uwiecznienia wyjazdu każdy zakupił drobne pamiątki z przepięknej Ustki.

Udział w takiej wycieczce  jest dla dziecka najbardziej zapadającym w pamięć przeżyciem i doświadczeniem w okresie nauki, atrakcyjną i pouczającą przygodą z naturą. Nowe otoczenie, nowe sytuacje, rozstanie z rodzicami pozwoliło pobudzić wyobraźnię dzieci i było okazją do doskonalenia samodzielności. Wspólne obcowanie z koleżankami i kolegami wzmocniło wzajemne więzi. Tego typu wyjazdy kulturalno-integracyjne dają bardzo dużo radości zarówno dzieciom, jak również opiekunom.  Wycieczka sprawiła wiele radości i pozostawiła po sobie niezapomniane wspomnienia, które pozostaną w pamięci na długo.

Artykuł zredagowała: Anna Cicha