Śniadanie daje moc

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

W ramach ogólnopolskiego  programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”, 8 listopada w szkołach podstawowych w całej Polsce zoorganizowano wspólne śniadania dla dzieci. Tego dnia tysiące uczniów dowiedziało się, jak powinien wyglądać najważniejszy, pierwszy posiłek dnia oraz dlaczego jest tak ważny dla zdrowia.

W naszej szkole również nie zabrakło zdrowego śniadania. Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Panią Anną Cichą oraz rodzicami  przygotowali  zdrowe produkty, z których wspólnie przyrządzili śniadanie bogate w witaminy. W menu znalazły się m. in.: kanapki, owoce, warzywa, płatki kukurydziane oraz mleko i woda mineralna. Cała klasa ułożyła 12 zasad zdrowego żywienia. Wszystko zostało urządzone w kowbojskim klimacie. Klasa zrobiła również ciekawy reportaż na temat przygotowanego śniadania, który był zadaniem konkursowym.

Wyniki  konkursu poznamy już w lutym.

Obejrzyj film z tego wydarzenia na kanale You Tube.pl (kliknij poniższy ekran).