Narodowe Święto Niepodległości 2015

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów.

Święto to niewątpliwie jest doskonałą okazją, aby rozbudzać w młodych sercach miłość do Ojczyzny. W związku z tym
w ramach edukacji patriotycznej uczniowie, wspierani zaangażowaniem i pracą swoich nauczycieli, przygotowali inscenizację, w której przeplatały się ze sobą pieśni o charakterze narodowym, poezja, muzyka i trochę historii przybliżającej wydarzenia związane z polską niewolą, walką o niepodległość i wyrażającą radość z jej odzyskania. Uczestnicy uroczystości zadbali o właściwy strój, powagę i takie elementy, które podkreśliły polski charakter tego wydarzenia.

Podczas przygotowań do uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.