Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Dzień języka angielskiego w SP3

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

    Dnia  24 maja 2012r. – już po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole  DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (ENGLISH DAY).
Na samym początku wybrani przez nauczycieli najlepsi uczniowie-angliści (po trzech z każdej klasy od 4-6) pisali test z języka angielskiego w ramach WEWNĄTRZSZKOLNEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO
. Każda klasa miała test o innym stopniu trudności. Test rozpoczął się o godz. 9:45 i trwał 45 minut.
    Kolejną, i zarazem NAJWIĘKSZĄ atrakcją był Konkurs Piosenki Angielskiej KARAOKE! Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali się wokalnie śpiewając piosenki znanych anglojęzycznych wykonawców (m.in. Adele, Rihanna, Selena Gomez i inni). Uczniowie SP nr 3 wykazywali się nie tylko świetnymi umiejętnościami wokalnymi i perfekcyjnym językiem angielskim, ale także znakomitymi strojami, chórkami i układami choreograficznymi. Zabawa była wyśmienita!
    Następnie, przy okazji imprezy związanej z językiem angielskim, p. dyr. Jolanta Wąsowicz wręczyła nagrody książkowe dla laureatów ogólnopolskiego konkursu MIX. Chwilkę potem wszyscy uczniowie poznali najlepszych anglistów, tj. uczniów, którzy zdobywali najwięcej laurów w roku szkolnym 2011/2012.
    Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnieniu najlepszych anglistów w SP nr 3 w Kole, odbył się QUIZ z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Prowadzący imprezę odczytał 10 pytań, uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na specjalnych kartkach. Punkty przyznawano za odpowiedzi po polsku i po angielsku!
    Potem uczniowie prezentowali ciekawostki o wybranych krajach (każda klasa wylosowała inny kraj gdzie językiem urzędowym jest język angielski). Klasy wcieliły się w: Anglię, USA, Kanadę, Szkocję, Walię, Irlandię, Australię oraz Nową Zelandię.
    Ostatnią konkurencją była prezentacja tradycyjnych strojów, symboli i barw narodowych poszczególnych krajów – tutaj poszczególne klasy prezentowały swoje wybrane kraje, uczniowie mogli zaprezentować swoje stroje, które były tak oryginalne, że dzieci wyglądali jak prawdziwi, rodzimi mieszkańcy poszczególnych krajów.


Wszystkie konkursy oceniało szacowne 6-osobowe Jury w składzie:
dyr. SP nr 3 w Kole – p. Jolanta Wąsowicz
p. Renata Łukaszewska
p. Renata Woźniak
p. Monika Michalczyk
p. Jarosław Kaźmierczak
p. Piotr Mysłek


 
 


Dzień Języka Angielskiego zakończył się około godz.12:50.

    Pomysłodawcą, prowadzącym imprezę oraz twórcą wszystkich konkursów na Dzień Języka Angielskiego w SP nr 3 w Kole jest nauczyciel języka angielskiego w tej szkole – p. Piotr Mysłek. Współorganizatorami Dnia Języka Angielskiego są  Renata Łukaszewska i Monika Michalczyk - nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole. To dzięki nim dzieci były tak świetnie przygotowane!
    No i najważniejsze!
Oczywiście oprawę techniczną i muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki w SP3 p. Jarosław Kaźmierczak.


Notatkę zredagował: PIOTR  MYSŁEK

 
 
 
 
 
 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn