„Kubusie, Krzysie, Zdzisie i inne misie”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015

Po raz kolejny obchodziliśmy urodziny misia. Czy wiecie, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, a jej historia sięga 1902 roku i związana jest z łowami prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – Teodora Roosevelta. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej odsyłamy do Internetu. Tam znajdziecie informacje na ten temat.

25 listopada br. nasza szkoła zamieniła się w kolorową krainę pluszowych przyjaciół. Każdy chciał się pochwalić swoim misiem. W ten sposób powstała niezwykła wystawa, którą mogliśmy oglądać podczas przerw.

Miś będący jedną z najpopularniejszych zabawek  na świecie, stał się inspiracją do napisania przez waszych kolegów i koleżanki rymowanych wierszyków. Spośród 40 prac konkursowych nagrodzono 6 wierszy:

I miejsce - Noemi Płuzińska z klasy IVb
II miejsce - Paweł Kotkowski z klasy IIIb
III miejsce - Julianna U
lińska z klasy IVa

wyróżnienie - Kasia Lasota z klasy Ic
wyróżnienie - Nadia Gołębiecka z klasy IIIc
wyróżnienie - Szymon Janicki z klasy IIIc

Prawda, że ładne?!

Podczas, gdy „pluszowi jubilaci” zdobili szkolny korytarz, my kosztowaliśmy „misiowych przysmaków”.

Ależ było słodko…

Szkoda, że następne urodziny misia będą dopiero za rok!