Bezpieczna+ 2016

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

W szkole w ramach rządowego programu „Bezpieczna+ 2016” realizowany jest projekt pt. „Każde dziecko ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie”. (Maria Grzegorzewska).

Projekt ma charakter wychowawczo-edukacyjno-terapeutyczny, przeznaczony jest dla uczniów niepełnosprawnych szkoły podstawowej. Założenia naszych działań skoncentrowane są na przeciwdziałaniu różnego rodzaju zaburzeniom zachowania, emocjonalnym, a także komunikacji językowej. Podstawą oddziaływań terapeutycznych będą zajęcia edukacyjne bazujące na metodzie ośrodków pracy.

Data rozpoczęcia i zakończenia realizacji projektu: 19.09.
2016 - 22.12.2016 roku. Dotychczas odbył się wyjazd szkoleniowo-turystyczny grupy dzieci waz z rodzicami w dniach 5-7.10.2016 r. do Władysławowa. W wyjeździe uczestniczyło 45 osób, w tym 18 rodziców, 22 dzieci i 5 nauczycieli. Na miejscu odbyły się dwa szkolenia dla nauczycieli, rodziców i dzieci.

Tematy szkolenia:
Nauka radzenia sobie ze stresem oraz nauka formułowania celów;
Zaburzenia zachowania u dzieci i młodzieży.

Szkolenia prowadzili nauczyciele pracujący w szkole oraz działający w Stowarzyszeniu „Kolska Trójka”: Grażyna Trocińska, Halina Musiałek, Sylwia Rakowska, Urszula Czupryńska i  Marcin Wasiak.

Z przyznanych środków rządowych na potrzeby realizacji projektu zakupiono środki i pomoce do zajęć:
- urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M125nw
- schody ze zjeżdżalnią (miękki materiał)
- materac terapeutyczny 200 x 120 x 10 cm
- tęczowa eduKOSTKA - 11 elementów
- powtarzam, rozumiem, nazywam" - gry edukacyjne.