ABC Pierwszej Pomocy

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

Dnia 1 grudnia 2017r. z inicjatywy opiekunki Samorządu Uczniowskiego SP3 - Pani Katarzyny Królikowskiej odbyło się podstawowe szkolenie pierwszej pomocy w klasach siódmych.

Dziewczęta z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kole - Anna Nowakowska, Oliwia Kwaśna, Magdalena Matuszak oraz Julia Kos - przedstawiły naszym uczniom, w jaki sposób należy reagować, m.in., gdy znajdą się w pobliżu osób poszkodowanych w wypadku, jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, zatamować krwawienie lub pomóc osobie dławiącej się.

Uczniowie klas siódmych nie tylko z zainteresowaniem słuchali i oglądali wskazówki koleżanek z „Jedynki”, ale również próbowali swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

(artykuł: Katarzyna Królikowska)