Wyniki ogólnopolskiego konkursu pt. „Europejskie Portfolio Językowe w Praktyce”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

W kwietniu br. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu pt. „Europejskie Portfolio Językowe w Praktyce - przykłady dobrych praktyk” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie. Wśród laureatów konkursu drugie miejsce zajęła p.Kinga Drzewiecka, nauczyciel języka angielskiego, zgłaszając autorską pracę konkursową zawierającą prezentację nowatorskiego projektu językowego realizowanego w naszej szkole.  Odbiorcami projektu byli uczniowie ubiegłorocznej klasy VIb, którzy od października 2015 r. pod opieką p.Kingi prowadzili Europejskie Portfolio Językowe. Podsumowaniem tych działań stał się innowacyjny projekt, którego celem było poszerzenie wiedzy z zakresu kultury Wielkiej Brytanii i Australii z ich zabytkami i atrakcjami turystycznymi oraz wdrażanie do samodzielności w doskonaleniu kompetencji lingwistycznej i międzykulturowej. Efektem materialnym projektu są plakaty i albumy typu scrapbooking, których zdjęcia można zobaczyć w galerii.