"Baśń o Gizeldzie"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

11 grudnia br. w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się X Integracyjny Festiwal Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży. Grupa teatralna „Szczęśliwa dwunastka” z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Baśń o Gizeldzie” – humorystyczną opowieść o kapryśnej księżniczce, którą rodzice za wszelką cenę pragną wydać za mąż. Gizelda jednak odrzuca względy zalotników i zostaje starą panną. Zabawna fabuła, mądry morał oraz wspaniała gra aktorska młodych artystów sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i wysoko ocienione przez szanowne Jury.
    „Szczęśliwa dwunasta” przygotowywała się pod kierunkiem p. Danuty Borowskiej i p. Jarosława Kaźmierczaka. Scenografia – p. Renata Wabnic-Osowska.