ERASMUS+ - zjazd nauczycieli w Reinbek

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

W listopadzie 2015 roku odbył się w Niemczech kolejnych zjazd nauczycieli, którzy zostali zaangażowani w projekt Erasmus+. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Pani Magdalena Zapędowska-Śpiewak. Spotkanie miało na celu poznanie podobieństw i różnic między szkołami oraz stworzenie Lapbooka na temat swojego miasta i okolicy w języku polskim i angielskim.

Lapbook to książka zawierająca mnóstwo materiałów, mini książeczek, okienek i  kieszonek, mających różne kolory i kształty. W każdym zakamarku dziecko ma do wykonania jakieś zadanie, coś do obejrzenia, rozłożenia, przeczytania, porównania itd. Metoda ta odznacza się nieograniczonymi walorami edukacyjnymi. Dlatego też Lapbook cieszył się ogromnym zainteresowaniem na zajęciach języka angielskiego.