Konkurs recytatorski i plastyczny JAN PAWEŁ II - BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

W dniu 18 maja 2016 roku, w rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole odbyły się cyklicznie organizowane konkursy poświęcone temu wielkiemu Polakowi. Tegoroczny temat konkursu recytatorskiego i plastycznego to: „JAN PAWEŁ II - BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI”. Konkursy skierowane były do uczniów szkół podstawowych z Koła i okolic.

Na powitanie gości, dzieci z naszej szkoły (z klasy IVa i Va) przygotowały krótką częścią artystyczną. Do konkursu recytatorskiego zgłosiły się trzy szkoły (z każdej trzech uczestników). Uczniowie recytowali wiersze mówiące o miłosierdziu. Ich kunszt recytatorski oceniało jury w składzie: Pani Anastazja Szacowna (były nauczyciel naszej szkoły), dyrektor „Trójki” - Pani Jolanta Wąsowicz i ksiądz kanonik Władysław Waszak (proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole).

W konkursie recytatorskim przyznano nagrody następującym uczestnikom:

I miejsce - MARTYNA JABŁOŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole,
- PRZEMYSLAW SZABELSKI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole,
III miejsce - ALEKSANDRA DUDZIŃSKA ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie.

Do konkursu plastycznego zgłoszono 70 prac z pięciu szkół. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę w technice kolażu. Najładniejsze prace zaprezentowano na gazetce szkolnej (parter budynku głównego szkoły, vis-a-vis sali nr 3).

W konkursie plastycznym nagrody otrzymali:
w kategorii uczniów klas I
- III:

I miejsce - SZYMON KUPCZYK ze Szkoły Podstawowej w Powierciu,
- ALEKSANDRA WALERIAN ze Szkoły Podstawowej w Powierciu,
- EWA ZBOROWSKA ze Szkoły Podstawowej w Powierciu,

w kategorii uczniów klas IV - VI:

I miejsce - KACPER ŻURAWIK ze Szkoły Podstawowej w Dębach Szlacheckich,
- MONIKA ZASADZKA ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie,
- PATRYCJA NISZCZAK ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie,
- WERONIKA SUJEWICZ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Organizacja konkursów:
                                                                      Maria Reder, Renata Woźniak, Renata Wabnic-Osowska.

Przygotowanie części artystycznej:
                                                                      Aleksandra Szacowna-Błaszczyk, Helena Bartosik.