Trójka w akcji „Podaj mydło”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

15 października, corocznie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony w 2008 roku przez ONZ (Organizację Narodów Zjednoczonych). Właśnie w ten dzień bieżącego roku rozpoczęta została akcja „Podaj mydło” zorganizowana przez Poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, do której włączyła się również nasza szkoła. Celem przedsięwzięcia była zbiórka mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy w Afryce.

Tam, ze względu na brak nawyku dbałości o higienę oraz wysoką cenę środków higieny osobistej (dla przykładu: w Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych, gdzie często tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka) ludność często zapada na tzw. choroby brudnych rąk - dur brzuszny, cholerę, czerwonkę, ostre biegunki, które nierzadko kończą się śmiercią. Stąd pomysł tego typu pomocy humanitarnej i nadzieja, że takie działania zmienią choćby w pewnym stopniu istniejący stan rzeczywistości.

Odwiedź też stronę Fundacji „Redemptoris Missio”: