FROHE OSTERN - czyli Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2019/2020

Uczniowie klasy 5b, uczęszczający na zajęcia języka mniejszości narodowej - niemieckiego poznawali niemieckie tradycje wielkanocne przez wyraz artystyczny.

Po obejrzeniu wykonanej przez nauczyciela prezentacji, poznaniu tradycji oraz nowych zwrotów z języku niemieckim, uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki wielkanocne z życzeniami. Nauka nie musi opierać się tylko na poznawaniu strony językowej, ale także na zdobywaniu wiedzy ogólnej, na poznawaniu tradycji, które niejednokrotnie mówią nam więcej o danym narodzie, niż tysiąc słów. W końcu najwięcej uczymy się naśladując, działając z kimś. Uczniowie, którzy przygotowali kartki, życzyli wszystkim FROHE OSTERN - czyli Wesołych Świąt Wielkanocnych.

(artykuł: Katarzyna Królikowska)