Wyprawa do Krainy Świętego Mikołaja

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

17 i 18 grudnia 2015 roku dzieci z klas 1 i 2 naszej szkoły wybrały się na długą wycieczkę, aby odszukać tego, który obdarowuje prezentami dzieci na całym świecie. Mowa tu o Świętym Mikołaju.

...I tak trafiły do Krainy Świętego Mikołaja. Zwiedzanie rozpoczęto od spaceru z przewodnikiem po bajkowej ścieżce. Wtedy wszyscy przenieśli się do świata marzeń i baśni. Ukazała się kareta i pałac Królowej Śniegu. W specjalnym domku wycieczkowicze przywitali się z Królewną Śnieżką i krasnoludkami. Można było spotkać Jasia i Małgosię, Calineczkę, niegroźną Babę Jagę, Czerwonego Kapturka i wilka, który potraktował łagodnie szkolną gromadkę. Ukazał się też wracający z wojny biedny żołnierz, który spotkał wiedźmę. Ta prosiła go o pomoc w zdobyciu czarodziejskiego krzesiwa, w zamian oferowała mu złoto. Wojak jednak przechytrzył czarownicę i odszedł razem ze złotem i krzesiwem. Kolejną atrakcją była wizyta w domu Świętego Mikołaja i Dziadka Mroza.

Najważniejszą jednak rzeczą dla wszystkich dzieci było spotkanie z samym Świętym Mikołajem i otrzymanie drobnych prezentów.  Mikołaj wyjawił swój sekret, że i on, gdy był małym chłopcem, często psocił i dlatego jest bardzo wyrozumiały dla wszystkich dzieci. Wszyscy odetchnęli z ulgą.

Dalszym punktem programu było udanie się do Figloraju, gdzie czekała na nich świetna zabawa. Niestety czas płynie szybko i trzeba było pożegnać się z bajkową krainą z nadzieją, że Św. Mikołaja zobaczymy już niedługo.