Z wizytą w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015

7 października uczniowie z klasy 3b odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole, gdzie wzięli udział w spotkaniu z pisarką Zofią Beszczyńską. Jest to poetka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, utworów fantastycznych, krytyk literacki i tłumaczka literatury francuskiej.

Autorka z entuzjazmem opowiadała o swoim życiu i twórczości, a także odczytywała fragmenty swoich książek. Mówiła także o tym, skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek i zachęcała dzieci do samodzielnej twórczości literackiej. Uczestnicy spotkania oczami wyobraźni przenosili się w krainę książek autorki, zadawali wiele pytań dotyczących twórczości, na które pisarka chętnie odpowiadała. Na zakończenie spotkania autorka złożyła autografy w zakupionych przez dzieci książkach. Spotkanie przebiegło w ciepłej i miłej atmosferze.