Nauka języka angielskiego metodą storytellin

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Klasa 2b w dniach 16 - 25 stycznia 2017 uczestniczyła w cyklu lekcji z języka angielskiego metodą storytelling, polegającą na nauce języka obcego poprzez czytanie bajek.

Do przeczytania na zajęciach wybraliśmy książkę „The very hungry caterpillar” Erica Carle, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Nauka języka angielskiego w tej formie przeszła najśmielsze oczekiwania, a wszelkie objaśnienia słów i zwrotów w język
u polski były zupełnie niepotrzebne. Uczniowie klasy 2b sprawnie reagowali na angielskie polecenia, przy okazji  poszerzając swoją wiedzę na temat życia motyli i ich wstępujących gatunków. Z wielkim zaangażowaniem brali udział w grach i zabawach językowych towarzyszących czytaniu książki o bardzo głodnej gąsienicy.

Opowiadanie bajek w języku angielskim to ciekawy i
zarazem skuteczny sposób na zapamiętywanie oraz utrwalanie słów i zwrotów osadzonych w kontekście, a także świetna metoda na ćwiczenie pamięci i rozwijanie wyobraźni. Dzięki lekturze dzieci utrwaliły liczebniki, kolory, cykl życia motyla oraz produkty spożywcze, w szczególności owoce, które żarłoczna gąsienica zjadła każdego dnia i tygodnia. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez uczniów gąsieniczek oraz przygotowanie projektu językowego.

Zainteresowanych odsyłamy do filmiku, w którym sam autor czyta swój bestseller cieszący się niesłabnącą popularnością:

Zajęcia przygotowała i prowadziła: Kinga Drzewiecka
                                                                                     Zdjęcia wykonała: Patrycja Zabłocka