Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów 2013

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013
 
 
 


    
Do pisemnego sprawdzianu szóstoklasistów przystąpiło 4 kwietnia br. blisko 363 tys. uczniów szóstych klas z około 13,5 tys. szkół podstawowych w całej Polsce. W naszej placówce pierwszy ważny „egzamin” pisało 74 uczniów. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9 i trwał 60 minut.

Celem sprawdzianu jest zbadanie i oceniana poziomu osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Podczas sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności szóstoklasiści mieli do przeczytania tekst o pięknej polszczyźnie.
Następnym zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytania związane z niniejszym tekstem. W części polonistycznej znalazły się także dwa zadania otwarte. Mianowicie, w pierwszym uczniowie mieli sformułować uzasadnienie - dlaczego należy poprawnie mówić i pisać, natomiast w drugim napisać list do kolegi i zarekomendować w nim ciekawą książkę. W części matematycznej szóstoklasiści musieli odpowiedzieć na 10 pytań zamkniętych i 4 otwarte.

Za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania i wykonanie pozostałych zadań uczeń może uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Prace
uczniów będą sprawdzane i punktowane przez przygotowanych i przeszkolonych w tym celu egzaminatorów. Wyniki sprawdzianu uczniowie otrzymają na specjalnych zaświadczeniach wydanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Będą one wręczane wraz ze świadectwem podczas uroczystości ukończenia szkoły podstawowej.

Jak poszło naszym szóstoklasistom?
Mamy nadzieję, że dobrze, lecz na oficjal
ne wyniki musimy poczekać do czerwca!


Arkusz sprawdzianu szóstoklasistów 2013 (zestaw egaminacyjny)Odpowiedzi do sprawdzianu
 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn