Z wizytą w Sanitec KOŁO

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

W kwietniu uczniowie czwartej klasy realizując zajęcia z zakresu przedsiębiorczości byli z wizytą w kolskim przedsiębiorstwie Sanitec KOŁO, gdzie produkuje się szeroko znane i uznane w świecie wyroby sanitarne, czyli produkty wyposażenia łazienek.

Dzieci miały okazję zapoznać się z nowoczesną  produkcją  zakładu, a miejscem zwiedzania była hala produkcyjna, w której wytwarza się umywalki, sedesy i inne wyroby sanitarne. Dowiedziały się z jakich materiałów wykonuje się tego rodzaju produkty i w jaki sposób odbywa się ich wytwarzanie. Przeprowadziły rozmowę z osobą sterującą komputerami i odpowiadającą za pracę piecy wypalających ceramikę. Zobaczyły jak wygląda suszarnia, brały udział w kontroli jakości produktu oraz obserwowały proces pakowania gotowych wyrobów.

Pełni wrażeń, nowych doświadczeń i poszerzonej wiedzy na temat funkcjonowania lokalnego przedsiębiorstwa, jakim jest firma Sanitec KOŁO wróciły do szkoły.

Jakie z tego wypływają korzyści?  Z pewnością poznawanie rzeczywistości w bezpośrednim kontakcie jest skuteczniejszą metodą edukacji niż teoretyczne rozważania w sali lekcyjnej. Zdobyta w ten sposób wiedza, nowe doświadczenia i to, co dzieci zobaczyły
, zostaje na dłużej w ich pamięci, rozwija wyobraźnię i uczy kreatywności.