XII Wielkopolskie Igrzyska Klas Integracyjnych

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

24 kwietnia 2016 roku odbyły się XII Wielkopolskie Igrzyska Klas Integracyjnych pod hasłem „Lecimy w kosmos”. Miejscem międzyszkolnych rywalizacji była sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie. Do igrzysk przystąpiło 13 drużyn (z Konina, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Koła) w tym dwie z naszej szkoły, które przygotowały panie: Ilona Szczecińska i Sylwia Rakowska.

Na początek wszystkie zespoły zaprezentowały „kosmiczną wizytówkę”, później przyszedł czas na „kosmiczne konkurencje”, a na koniec dla wszystkich uczestników wystąpili gospodarze igrzysk – uczniowie konińskiej „Piętnastki”.

Bardzo dobre przygotowanie reprezentacji z naszej „Trójki” dało „kosmiczny” rezultat, ponieważ obydwie drużyny zajęły miejsca na podium igrzysk, zdobywając I i III miejsce.

Ogromnie się cieszymy, dziękujemy obydwu zespołom i gratulujemy!