Sprawdzian Trzecioklasisty 2014

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

10 kwietnia 2014 roku nasi uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM, który kończy pierwszy etap edukacji. Jest jego podsumowaniem i dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Uzyskane dane, porównane z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie, pozwolą stwierdzić, czy potencjał ucznia został odpowiednio wykorzystany. Zatem wyniki testów odnoszą się do wielu obszarów i będą mogły być wykorzystywane w różny sposób.

Sprawdzian składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. Na realizację każdego z obszarów uczniowie otrzymali po 45 min. Z ich wypowiedzi wynika, że test nie był zbyt trudny i dzięki temu mogli wykonać wszystkie zadania i polecenia. Na efekty pracy trzeba poczekać do końca maja, kiedy to OPERON opublikuje oficjalne zestawienia i wyniki sprawdzianu. Trzymamy więc kciuki...