Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w SP3

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

20 września – Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej  ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej Szkole w oddziałach przedszkolnych odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. W pasowaniu udział wzięły dwie grupy przedszkolne: grupa „0”a – 24 dzieci i „0”b – 25 dzieci. Na początku uroczystości dzieci wraz z wychowawcami: Panią Patrycją Kubsik i Panią Magdaleną Rossą poprosiły Panie Dyrektor: Jolantę Wąsowicz i Grażynę Trocińską o pasowanie:

„Panią Dyrektor tu zapraszamy,
Dla Pani specjalne zadanie mamy
,
Chcemy prosić o pasowanie
,
Przedszkolakiem niech każdy zostanie”
.

Następnie Pani Dyrektor dotknięciem długim ołówkiem pasowała każde dziecko na „Dzielnego Przedszkolaka”. Dzieci z wielką dumą powtarzały tekst ślubowania:

O przyrodzie pamiętać : ŚLUBUJEMY!
Chronić drzewa i zwierzęta: ŚLUBUJEMY!
Radość i dumę rodzicom przynosić: ŚLUBUJEMY!
Dobrze się uczyć: ŚLUBUJEMY!
Nigdy nie psocić: ŚLUBUJEMY!
Wyrosnąć na zucha i przedszkolaka grzecznego: ŚLUBUJEMY!

Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki, odblaskowy znaczek i słodką niespodziankę na dobry początek wspólnych lat edukacji szkolnej.
Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną.
Jej głównym zadaniem było włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności szkolnej. Tak też się stało. Pomimo, że nie było na niej mamy i taty to miała ona charakter rodzinny, bo jak mówią słowa piosenki „…przedszkole i szkoła drugim domem jest”.