Z odzwiedzinami w stolicy

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

W dniach 21–22 czerwca klasy III były na wycieczce w Warszawie.

W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Pałac Łazienkowski, Stare Miasto, w tym pomnik Syrenki oraz Zamek Królewski. Miejscem, na które wszyscy czekali był budynek telewizji TVP, po którym oprowadzała nas pani Monika Andrzejczak. Widzieliśmy studio, z którego transmitowane są Wiadomości, Panorama oraz prognoza pogody. Niektórzy mieli to szczęście, że mogli samodzielnie spróbować zapowiedzieć pogodę. Było przy tym dużo zabawy.
    Drugiego dnia byliśmy w Pałacu Kultury i Nauki, wjechaliśmy na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Dużą atrakcją był pobyt w Centrum Nauki KOPERNIK. Jest to miejsce godne polecenia każdemu, kto lubi uczyć się poprzez zabawę, eksperymenty, samodzielne dochodzenie do prawdy.  Jest tam mnóstwo interaktywnych eksponatów, które można testować do woli. Można np. dowiedzieć się, jak powstaje dźwięk, zabawić się w archeologa, zobaczyć na własne oczy ,,wykopaliska przyszłości”, tzn. obejrzeć, co pozostanie z człowieka i jego przedmiotów codziennego użytku za 200 lat, dowiedzieć się ile wody można wycisnąć z każdego człowieka, przeżyć „symulowane” trzęsienie ziemi, czy poleżeć na łożu fakira. Te i inne atrakcje zapewniły dzieciom dużo frajdy i niezapomnianych wrażeń.

Podsumowując - wycieczka była wspaniała!!!