Wycieczka - Poznań i okolice

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

8 maja 2013 roku uczniowie klas IVa, IVc i Vb uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Poznania i okolic. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Opactwie Cysterskim w Lądzie. Stamtąd  udaliśmy się do Rogalina, gdzie znajduje się pałac Raczyńskich i rośnie tam największe w Europie skupisko dębów położone na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Liczy ich ok. 2000, z których najpotężniejsze mają pnie o obwodzie sięgającym 9 m. Najsłynniejsze to Lech, Czech i Rus, mające ok. 700 lat. Potem udaliśmy się do Kórnika. Tam oglądaliśmy wspaniałe eksponaty będące wyposażeniem  pięknego Zamku Działyńskich. W drodze do Poznania zatrzymaliśmy się w Puszczykowie, aby odwiedzić wspaniałe Muzeum Arkadego Fiedlera. Niezwykła ekspozycja prezentuje przedmioty przywiezione z wypraw prowadzonych przez podróżnika, a także te związane z jego udziałem w II wojnie światowej, a zwłaszcza w Dywizjonie 303. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w  Palmiarni Poznańskiej. Przeżyliśmy tam  niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb.

Do domów powróciliśmy pełni wrażeń, niezapomnianych wspomnień i przygód.