Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu 2017

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2016/2017

Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu 2017. W Kole akcja ta rozpoczęła się już 30 marca. Tego dnia wszyscy uczestnicy zebrali się przy Tęczowym Przedszkolu. Stamtąd wyruszył „niebieski pochód” do parkingu przy Miejskim Domu Kultury w Kole.

Nauczyciele i dzieci z naszej szkoły również włączyli się do te
j akcji. Uczniowie klas drugich ubrani na niebiesko przemaszerowali  na wyznaczony plac, gdzie odbyło się symboliczne wypuszczenie niebieskich balonów. Pozostałe dzieci również ubrały się na niebiesko, przystroiły sale lekcyjne w tym kolorze oraz wykonały związane z tą tematyką klasowe gazetki. Na stronie internetowej naszej szkoły pojawiła się niebieska grafika z informacją o tym wydarzeniu. Wzięliśmy też udział w uroczystej gali podsumowującej miejskie obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, która zakończyła się projekcją filmu „Życie animowane”.