„Wolność. Kocham i rozumiem”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2018/2019

W dniach od 5 do 11 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Na każdy dzień tygodnia zaplanowaliśmy różne wydarzenia.

W poniedziałek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce patriotycznej, w którym pierwsze miejsce zajął Igor Sztobski z klasy 4b, drugie miejsce zajęła Kasia Lasota, uczennica klasy 5c, a miejsce trzecie przypadło Justynie Królik z klasy 7a. Wyróżnienia otrzymali: Marcel Lewicki – klasa 2a, Szymon Malicki – klasa 8a, Maja Żylińska – klasa 4a, Bartosz Karnikowski – klasa 4c, Oliwia Koźlarek – klasa 5b, Norbert Rus – klasa 4c, Dawid Szymankiewicz – klasa 4b, Oliwier Woźniak – klasa 4b, Adrianna Rusek – klasa 4b.

We wtorek odbył się konkurs wiedzy historycznej, w którym zwyciężyła Kasia Lasota z klasy 5c, drugie miejsce zajął Aleksander Działak z klasy 5b, a miejsce trzecie Otylia Polewska z klasy 8a.

W środę uczniowie klas ósmych przemaszerowali pod pomnik Powstańców Styczniowych, przy którym złożyli kwiaty i zapalili znicze.

W czwartek spotkaliśmy się w MDK w Kole, w którym to dla uczniów naszej szkoły wygłosił prelekcję dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Pan Tomasz Nuszkiewicz, po czym pani dyrektor Jolanta Wąsowicz rozdała nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w obu konkursach. Później nastąpiła krótka część artystyczna i wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych.

W piątek cała nasza społeczność szkolna na dziedzińcu szkolnym o godzinie 11:11 odśpiewała hymn państwowy.

Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły upamiętnili to ważne wydarzenie biorąc udział w uroczystym apelu.

Zwieńczeniem obchodów był koncert pod nazwą „Wolność. Kocham i rozumiem” dla mieszkańców naszego miasta, który odbył się w niedzielę, 11 listopada br., o godzinie 19:18 w Miejskim Domu Kultury w Kole.

(Zdjęcia z koncertu „Wolność. Kocham i rozumiem” - źródło: kolo.pl)

(treść artykułu: Marzena Łuczyńska)