Konkurs ekologiczny

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

„Domki dla sprzymierzeńców ekologicznych sadów”, to tytuł międzyszkolnego konkursu, którego organizatorem był Szkolny Zespół Konkursowy SPARTAN TEAM z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole. W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych z terenu Koła. Zadaniem uczestników było wykonanie karmników, budek lęgowych dla ptaków lub domków dla owadów.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas siódmych: Anna Siewruk, Julianna Ulińska, Barbara Wasiak, Martyna Rogowska, Róża Bilińska.

Celem konkursu było:
• Kształcenie postaw proekologicznych,
• Nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony przyrody,
• Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków,
• Rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
• Wskazanie na twórczy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu,
• Kształtowanie u dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za stan środowiska.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20.04.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. Wyróżnione zostały prace: Anny Siewruk z klasy VIIa i Martyny Rogowskiej z klasy VIIb. Pozostałe uczestniczki otrzymały nagrody za udział w konkursie.

Opiekun: Ewa Kujawa