Ślubowanie Pierwszoklasistów 2019

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2019/2020

Uroczystość ślubowania klas pierwszych
w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole

Dnia 25 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Tego dnia  uczniowie klas pierwszych zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po
d okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych wraz z rodzicami i rodzeństwem.

Na początek Dyrektor Szkoły, Pani Grażyna Trocińska skierowała do nich ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie klas III przywitali wszystkich piosenką, po czym pierwszoklasiści zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwsze tygodnie nauki. Najważniejszym momentem uroczystości było  ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubuję być dobrym uczniem,
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły
.
Będę się uczył w szkole
jak kochać  Ojczyznę
jak dla niej pracować , kiedy dorosnę.
Będę się starał być dobrym kolegą
swym zachowaniem i nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
.

Uczniowie zostali pasowani przez  Wicedyrektorów Szkoły Pawła Rakowskiego i Magdalenę Rossę na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, przy pomocy symbolicznego ołówka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce
i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

(artykuł: Magdalena Zapędowska-Śpiewak)