RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ w SP3 Koło

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Pobijaliśmy rekord GUINNESA!

Sześć lat temu dwie nauczycielki z naszej szkoły Pani Ilona Szczecińska oraz Pani Joanny Perzyńskiej–Pluchrat  zostały przeszkolone przez instruktorów WOŚP z zakresu pierwszej pomocy i upoważnione do przekazywania swych umiejętności uczniom naszej szkoły. Dzięki temu w środę 16 października wraz z ponad 80 tysiącami ludzi w naszym kraju mogliśmy pobijać rekord Guinnesa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej zorganizowanej przez WOŚP.

Ach co to się działo! Przez pół godziny (12.00 - 12.30) ponad 180 dzieci z naszej szkoły wykonało wdechy i uciski na fantomach otrzymanych od fundacji WOŚP. Akcję rozpoczęły Pani Dyrektor Grażyna Trocińska, panie nauczycielki: Ilona Szczecińska, Anna Cicha, Joanna Perzyńska–Pluchrat oraz pani pielęgniarka Beata Zarzycka. Szczególny udział mieli przedstawiciele klasy 5a, którzy w ubiegłym roku zdobyli 3 miejsce w ogólnopolskiej akcji „Ratujemy i uczymy ratować” oraz zuchy i harcerze. Inni uczniowie również  z wielką chęcią podjęli się wykonywania tych działań, robili to sprawnie i w równym tempie.
Czy się udało pobić rekord? Tego nie wiemy. Wyniki ogłoszone zostaną dopiero w środę 24 października, kiedy Jurek Owsiak wraz z całą ekipą WOŚP-u  otrzyma faktyczne potwierdzenia ilości osób, które brały udział  w pobijaniu rekordu.

Oczywiście o wynikach od razu Was poinformujemy...

Obejrzyj film z tego wydarzenia na kanale You Tube.pl (kliknij poniższy ekran).