To już 90 lat!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Każda rocznica jest naturalną okazją do wspomnień, zadumy i refleksji nad przebytą drogą. 90 lat działalności naszej szkoły mijało na przełomie wielu ważnych, często tragicznych wydarzeń w skali świata, ale też wielu znamiennych wydarzeń  w naszym mieście. Jednak bez względu na zawirowania zawsze istnieli ludzie, dla których edukacja i dobro dzieci były wartościami nadrzędnymi.
    Przygotowania do obchodów jubileuszu odświeżyły myśl, że szkoła, to nie tyle architektoniczna bryła, budynek z szeregiem klas i siatką korytarzy, ale przede wszystkim społeczność, a pośród niej najważniejsze – dzieci.
    Z perspektywy mijających lat, podsumowując wszystkie dziewięć dekad stwierdzamy bez fałszywej dumy, że Szkoła nasza odniosła wiele sukcesów. Są wśród nich działania dydaktyczno–wychowawcze oraz osiągnięcia naszych uczniów
i pedagogów, których nie sposób tutaj wymienić, stanowią bowiem długą listę nazwisk i dat.
    Sukcesem było zorganizowanie w roku 2002 klas integracyjnych, przez co „Trójka” stała się placówką jeszcze bardziej otwartą na potrzeby wszystkich dzieci.
Jednak naszą największą chlubą są ludzie – wspaniali nauczyciele oraz ich wychowankowie. I mamy poczucie, że zawsze tak było, że tradycją tej szkoły jest wzajemny  szacunek społeczności, która ją tworzy.
   Dlatego w imieniu obecnego pokolenia przygotowywana przez wiele tygodni uroczystość jest podziękowaniem wszystkim dyrektorom  i  nauczycielom, którzy tworzyli historię szkoły i dorobek wielu pokoleń, którzy kreatywną postawą, zaangażowaniem  i twórczym talentem pedagogicznym utorowali drogę do wspomnianych tu sukcesów.
    Zorganizowany 23 listopada koncert zintegrował kilka pokoleń. Na scenie prezentowali się przygotowani przez nauczycieli uczniowie różnych klas, ich pedagodzy, absolwenci i zaproszeni goście. Czas teraźniejszy dopełniły historie z przeszłości. Młodzież prezentowała swoje zdolności i umiejętności wykorzystując stare melodie i piosenki. Najmłodsi popisywali się wspaniałą dykcją, prezencją i muzykalnością. Liczna grupa uczniów i uczennic uświetniała koncert tańcząc poloneza, walca i krakowiaka. Starsi wzbogacili program utworami z dawnych lat.  Impreza jubileuszowa stała się więc wspaniałą okazją do wspólnego świętowania i radości.
    Najważniejszą jednak widownią były rodziny naszych uczniów przybyłe do hali MOSiR-u w bardzo licznym gronie. To dzięki zaangażowaniu mam, tatusiów widowisko było tak barwne, a dzieci doskonale przygotowane i zorganizowane. Mamy nadzieję, że koncert przyniósł im wiele zadowolenia i satysfakcji, stał się okazją do refleksji i wzruszenia.
Mamy nadzieję, że również Goście, którzy zaszczycili nas swoim licznym przybyciem, doskonale się bawili i być może z rozrzewnieniem wspominali swoją własną przygodę z „Trójką”.  Wśród nich byli: reprezentanci władz lokalnych, dyrektorzy szkoły, nauczyciele, pracownicy administracyjni, dyrektorzy  placówek oświatowych, sponsorzy i sympatycy. Dzięki wsparciu i pomocy miłośników naszej szkoły, oprawa imprezy była tak dostojna i profesjonalna. W tym wyjątkowym dniu wszyscy byliśmy jedną, wielką „Trójkową” rodziną.
    Być może ryzykujemy w tej chwili stwierdzenie, że jest w tej szkole pewna siła, energia sprawiająca, że nie sposób o niej zapomnieć. Dowodem na to niech będzie fakt, że spośród 42 zatrudnionych obecnie pedagogów, aż 15 osób to absolwenci „Trójki”- Jubilatki. Czy trzeba więcej, aby przekonać Państwa, że nie ma drugiej takiej szkoły…?!

Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć z uroczystości jubileuszowej.

Więcej zdjęć na kanale You
Tobe.pl - 90 lat SP3: