Z wizytą w Kolskiej Straży Pożarnej

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015

13 maja 2015 roku uczniowie z klasy 5a naszej szkoły odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Oglądając strażacki sprzęt oraz rozmawiając ze strażakami poznali ich zakres pracy i obowiązków. Dowiedzieli się, że do zadań Państwowej Straży Pożarnej należy nie tylko ratowanie ludzi i mienia podczas pożarów (akcji gaśniczych), ale również interwencje w innych zdarzeniach losowych, jak katastrofy drogowe i budowlane oraz ratownictwo wodne.

Podczas z
wiedzenia placówki Straży Pożarnej największe wrażenie na uczniach zrobiły bojowe wozy ratownicze oraz sprzęt ratownictwa wodnego. Szczególnie zapamiętany został pokaz sprzętu gaśniczego, w którym uczniowie osobiście mogli wziąć udział.

Dzięki tej wycieczce uczniowie zapoznali się z niełatwą i często niebezpieczną pracą strażaków i ich służbą dla całego społeczeństwa.