"Młodzieżowo i hip-hopowo"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2014/2015

W piątek, 24 października br. w naszej szkole gościł taneczny zespół „NO NAME”, który powstał w 1997  z inicjatywy Jarosława Wróblewskiego, Roberta Kozłowskiego i Janusza Walaszka. Jest to formacja występująca na różnego rodzaju turniejach i mistrzostwach, zajmując na nich wiodące miejsca i główne nagrody.

Obecnie grupa stanowi formację zawodową jeżdżącą i występującą dla  rożnych  firm w całej Polsce, w teatrach, szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Pojawia się także w teledyskach muzycznych i w telewizjach: TVP1, TVP2, TV4, TV POLSAT i POLSAT 2, MTV, RTL7, w TV VIVA. Wielokrotnie występowali również jako oprawa taneczna na Festiwalu Hip Hopu w Opolu. Na co dzień starają się propagować  taniec wśród  młodzieży.

Dzięki takiej inicjatywie uczniowie SP3 również mogli poznać tajniki tańca, którym zajmują się członkowie formacji. Razem z nauczycielami mogli podziwiać kunszt tancerzy
, głośno i entuzjastycznie wyrażając swoje zadowolenie i podziw.

Częścią pokazu był także konkurs dla chętnych uczniów, obejmujący  naukę podstawowych kroków i sekwencji ruchowych break dance. Po przeprowadzeniu kilku tur rywalizacji zwycięzcą został wybrany przez zespół Piotr Klaczyński z klasy 4a. Gromkimi brawami wszyscy dziękowali za mistrzowskie występy i umiejętne szkolenie nowych adeptów tańca nowoczesnego wszystkim członkom formacji:

Tomaszowi Krajewskiemu - popping, break dance,
Rafałowi Pipczyńskiemu - break dance,
Grzegorzowi Kurowskiemu - hip hop, footwork,
Damianowi Hubertowi - break dance
i szefowi zespołu Jarosławowi Wróblewskiemu - break dance, popping.

Po zakończonym pokazie tancerze rozdawali autografy, a na korytarzach uczniowie próbowali swoich sił w tej trudnej sztuce, którą członkowie formacji „NO NAME” opanowywali na treningach przez wiele lat.