„Na spotkanie wiosny”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2018/2019

Oto ona! W końcu nadeszła – w całej okazałości, w pełnej krasie… Nareszcie nastała tak długo wyczekiwana przez wszystkich słoneczna  pora roku – WIOSNA!

Społeczność szkolna „kolskiej trójki” nie mogła przejść obojętnie wokół tak wyjątkowego dnia, jakim jest 21 marca, kiedy to świętujemy nadejście wiosny. W kuluarach szklonych jest on znany również jako Dzień Wagarowicza. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 bynajmniej nie mieli zamiaru wagarować. Wręcz przeciwnie! Nietuzinkowo celebrowali pierwszy dzień wiosny – wzięli bowiem udział w barwnym i głośnym przemarszu. Kolory, jakie dominowały wśród uczestników tegoż marszu, to żółć i zieleń – iście wiosenne barwy! Nie zabrakło też fantazyjnych elementów stroju, takich jak finezyjne kapelusze i piękne peleryny. Ponadto uczniowie za pomocą głośnych rekwizytów próbowali zbudzić wiosnę z głębokiego snu.

Co najistotniejsze, cel został osiągnięty. Pani Wiosna wyszła dzieciom na spotkanie. Przemarsz zakończył się bowiem niezwykle pozytywnym akcentem – na niebie zajaśniało piękne słońce.

(artykuł: Karolina Cieślak)