Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Dzień Drzwi Otwartych w SP3 2018

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018
 
 
 


Dzień Drzwi Otwartych to, jak co roku, bardzo emocjonujące wydarzenie. Zarówno dla całej społeczności szkolnej, przyszłych uczniów, a także ich rodziców. Przez wiele dni uczniowie i nauczyciele przygotowywali dla gości atrakcje, które zaciekawiłyby przyszłych uczniów i dorosłych.

Spotkanie rozpoczęło się w mniejszym budynku naszej szkoły, tzw. pawilonie. Gości powitała dyrektor Jolanta Wąsowicz. Przedstawiła grono pedagogiczne i wice-dyrektora Grażynę Trocińską. Zaprosiła dzieci do dwóch sal lekcyjnych, w których z przygotowanych wcześniej elementów, wykonywały kolorowe koszyczki, nawiązujące do zbliżających się świąt.

W tym czasie rodzicom został zaprezentowany pakiet podręczników, z których korzystają uczniowie SP3 w pierwszych latach nauki. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej nawiązały kontakt z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym i od roku szkolnego 2017/2018 realizują podstawę programową w klasie pierwszej w oparciu o elementarz „Lokomotywę”. Wydawcy stworzyli wokół zawartości tego podręcznika cały zestaw zeszytów ćwiczeń, kart pracy, wyprawek, wycinanek i naklejek. Najciekawszą propozycją jest materiał ćwiczeniowy do wykorzystania na zajęciach komputerowych, przy wprowadzaniu elementów programowania. Wszystkie podręczniki i ćwiczeniówki zostały zaprezentowane w formie książkowej i multimedialnej. Współpraca z GWO jest dla pedagogów powodem do dumy i stąd chęć pochwalenie się tak trafnym wyborem pakietu podręczników dla najmłodszych.

Po wykonaniu koszyczków dzieci otrzymały od zuchów słodki upominek i wróciły do rodziców. Razem zwiedzili sale lekcyjne przygotowane w pawilonie dla uczniów klas 1-3.
Po zwidzeniu tej części szkoły, goście przeszli do głównego budynku. W sali gimnastycznej czekali już uczniowie klas starszych z przedstawieniem „Calineczka”.

Po spektaklu, w wyremontowanej nowej sali, na dzieci czekały nauczycielki języków obcych zachęcając maluchy do wspólnej zabawy. Obok, w jednej z sal świetlicy szkolnej, dzieci mogły wykorzystać farby do malowania palcami i pozostawić swój odcisk dłoni na wspólnym „drzewku” upamiętniającym to wydarzenie. Zaciekawiona grupa dorosłych także popróbowała tej świetnej zabawy.

Pedagog i psycholog szkolny zaprosiły rodziców do odwiedzenia ich gabinetu, zapoznania się z ofertą terapeutyczno-wychowawczą placówki, m.in. biofeedbecku, integracji sensorycznej czy zajęć rewalidacyjnych.

W stołówce nauczyciele zaprosili gości na małą przekąskę w postaci owocowych koreczków i kanapek, a dla lubiących własne kompozycje smakowe, do samodzielnego przygotowania smacznego i zdrowego co nieco. Przy okazji, jak to w szkole, można było dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat walorów odżywczych zgromadzonych produktów.

Po posileniu się i odpoczynku gości rozpoczęli zwiedzanie pozostałych sal szkolnych. Zwiedzili gabinet logopedy szkolnego, pedagoga prowadzącego zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, pracownie informatyczne, bibliotekę, sale lekcyjne wyposażone w tablice multimedialne i różnorodne pomoce dydaktyczne.

Kończąc wizytę w naszej szkole wielu gości zostawiło w sekretariacie wypełnione wnioski o przyjęcie dzieci do grona naszych uczniów w przyszłym roku szkolnym. Na pożegnanie harcerze wręczali małym kolegom i koleżankom drobne upominki i balony, a rodzice dostali foldery i broszurę zawierającą podstawowe informacje na temat dojrzałości szkolnej i prowadzonych w szkole terapii.

Mamy nadzieję, że wielu małych gości zobaczymy we wrześniu na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Do zobaczenia!

                                                                                                          (artykuł: Joanna Migus-Matusiak)

 
 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn