Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Gå till innehållet

Huvudmeny

Dzień Języka Angielskiego w SP3 2013

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013
 
 


    Dnia 29 maja 2013r. (w środę) w naszej placówce odbył się ENGLISH DAY 2013, czyli DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO (DJA 2013). Była to już trzecia edycja wewnątrzszkolnej rywalizacji, której myślą przewodnią jest krzewienie wiedzy o krajach anglojęzycznych i rozpowszechnianie języka angielskiego w naszej szkole.

Na samym początku wybrani uczniowie (po trzech z każdej klasy 4-6) pisali test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego w ramach OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Każda klasa miała test o innym stopniu trudności. Test rozpoczął się o godz. 9:45 i trwał 45 minut.

Po teście gramatyczno-leksykalnym odbyła się prezentacja tradycyjnych strojów i barw narodowych poszczególnych krajów. Tutaj klasy prezentowały poszczególne kraje, które wylosowały wcześniej.

Kolejnym punktem konkursowych rywalizacji była prezentacja ośmiu ciekawostek o swoich krajach.

Po tej konkurencji miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki i wysokie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie FOX 2013.

Dodatkowe nagrody, upominki i dyplomy od organizatora konkursu FOX 2013
zostaną wręczone w Koninie w dniu 19.06.2013 roku zgodnie z informacją na stronie
http://www.odnkonin.pl/index.php


Gdy już poznaliśmy najlepszych anglistów roku szkolnego 2012/2013, powróciliśmy do rywalizacji, QUIZU z wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Ostatnią i zarazem największą atrakcją DJA 2013 był Konkurs Piosenki Angielskiej Karaoke! Przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali się wokalnie śpiewając „na żywo” piosenki znanych wykonawców (m.in. Adele, Michael Jackson, Selena Gomez i inni).  Warto zwrócić uwagę na świetne stroje naszych uczniów oraz chórki i układy choreograficzne. Zabawa była wyśmienita! Co ciekawe, po raz pierwszy na DJA, przedstawiciele klasy 5A wykonywali swój wybrany utwór „SkyFall” by Adele w wersji LIVE, czyli zarówno akompaniament na pianinie, jak i wokal były na żywo!

Dzień Języka Angielskiego zakończył się około godz. 13:00.

Organizatorami DJA 2013 byli nauczyciele języka angielskiego w SP3:

Pan Piotr Mysłek, Pani Katarzyna Kaźmierczak i Pani Renata Łukaszewska.


Zapraszamy na 4. edycję DJA w przyszłym roku!


 
 
Tillbaka till innehållet | Tillbaka till huvudmenyn