JAK W DAWNYCH WIEKACH BYWAŁO...,

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

czyli klasy IIa przygoda z historią

Historia może być fascynującą wyprawą w czasie. I nie trzeba tu żadnych pojazdów, skomplikowanych maszyn, długotrwałych przygotowań. Wystarczy inspiracja i trochę zapału, aby wyobraźnia zabrała nas we wspaniałą podróż do wieków minionych. A ta nie odbyłaby się, gdyby nie nasze kreatywne Panie i pomysłowi Rodzice. Dzięki nim zwykły szkolny dzień stał się okazją do fantastycznej zabawy i niekonwencjonalnego zdobywania wiedzy.

Wszystko to wzięło swój początek od lektury „Szewczyka Dratewki” Janiny Porazińskiej. Tak zrodził się pomysł, aby na jeden dzień nasza klasa zamieniła się w średniowieczny zamek. My sami, dzięki kostiumom, staliśmy się jego gospodarzami lub gośćmi, w zależności od rodzaju przebrania.

Były prezentacje multimedialne, ciekawostki historyczne, średniowieczne tańce, a także mini wystawa rekwizytów rycerskich, które zresztą mogliśmy przymierzać. Dowiedzieliśmy się dużo o życiu i zwyczajach ludzi mieszkających w Polsce wiele, wiele lat temu. Teraz wiemy już na przykład, że jadali na metalowych talerzach, ich ubrania nie zapinały się na ekspresy, a miecze rycerskie trzeba było czyścić, aby nie zardzewiały. Zresztą, dowiedzieliśmy się mnóstwa innych, ciekawych rzeczy, o których moglibyśmy jeszcze dłuuuugo opowiadać. Zamiast tego jednak zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć, na których widać coś niecoś z tego, co działo się na naszym  zamku...

Z pozdrowieniami,
                                                                                                                  uczniowie klasy IIa