"ZIELONA SZKOŁA" - Wycieczka na Mazury

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

W dniach 13 – 17 maja 2013 roku klasy szóste brały udział w ostatniej szkolnej wycieczce. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły była to wycieczka na Warmię i Mazury.

Mieszkaliśmy w Mrągowie, w ośrodku położonym nad Jeziorem Czarnym. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Olsztyn i obejrzeliśmy pokaz filmowy w olsztyńskim Planetarium. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Mrągowo. Zachwycił nas wybudowany od nowa amfiteatr, który obecnie może pomieścić 5 tyś. widzów, a znany jest najbardziej z festiwalu „Piknik Country”. Kolejny dzień to maraton po trzech znanych i ciekawych miejscowościach – Świętej Lipce, Reszlu i Gierłoży. W zabytkowym kościele w Świętej Lipce wysłuchaliśmy koncertu organowego, w zamku w Reszlu niektórych zakuliśmy w dyby, a potem w Gierłoży, pan Waldek oprowadził nas i opowiedział o słynnej kwaterze Hitlera zwanej „Wilczym Szańcem”. Następnego dnia pływaliśmy po mazurskich jeziorach i zwiedziliśmy Mikołajki – stolicę polskich żeglarzy.

Ostatniego dnia, w drodze powrotnej „zdobyliśmy” Grunwald.