Podróże kształcą

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

Wycieczka: Ostrów Lednicki – Powidz – Licheń

Dnia 02.10.2012r. uczniowie klas IVb, VIa, VIb wraz z opiekunami: p. Marią Reder, p. Mirosławą Rybicką i p. Krzysztofem Różyckim uczestniczyli w wycieczce, której celem było zwiedzanie Ostrowa Lednickiego znajdującego się na Szlaku Piastowskim, gdzie prawdopodobnie w 966r. Mieszko I przyjął chrzest. Miejsce to pełniło rolę rezydencji książęcej za czasów pierwszych Piastów.
    Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Atrakcję stanowiły samoloty i helikoptery wojskowe, w których każde dziecko mogło usiąść za sterami i poczuć się pilotem wielkiej maszyny latającej. Następnie uczniowie udali się do Sanktuarium w Licheniu, gdzie zwiedzali Bazylikę oraz oglądali panoramę okolicy z najwyższego piętra wieży widokowej.