"Żywa lekcja przyrody"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

11 kwietnia 2014r. w „Trójce” miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Żywa lekcja przyrody”, podczas której nasi uczniowie mogli obejrzeć z bliska żywe gady (kameleony, agamy, gekony), owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, chrząszcze) i pajęczaki (pająki, skorpiony). Prezentowane zwierzątka były małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje.

Nietypowe spotkanie z przyrodą, a mianowicie ze zwierzętami egzotycznymi okazało się bardzo interesujące. Poza zdobytą, nową wiedzą na temat budowy tych żywych organizmów, sposobu odżywiania i tego, gdzie występują, dzieci mogły nie tylko pooglądać, ale nawet niektóre z zwierzątek potrzymać w rękach - oczywiście pod okiem ich właściciela. Dostarczyło to wiele radości i wrażeń.

Żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem.  Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich.