Kolejne realizacje projektu: „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Opis  do kolejnego projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Nasza szkoła bierze udział  w tym projekcie od zeszłego roku szkolnego. W ramach projektu zrekrutowani wcześniej uczestnicy (po 6 tj. 2 rodziców, 2 uczniów i 2 nauczycieli) brali  udział w specjalnie dla nich opracowanych szkoleniach i warsztatach. Następnie  rodzice, nauczyciele i uczniowie zorganizowali odrębne debaty na wspólny temat „Współpraca w naszej szkole”. Efektem tych debat był pomysł zorganizowania Dnia Praw Zwierząt.  Natomiast  w czasie wakacji wspólne remontowanie sali lekcyjnej (m.in. malowanie i zakładanie paneli podłogowych).