Podziel się dobrym posiłkiem

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2017/2018

W dniach 29 i 30 września 2017r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się dobrym posiłkiem” organizowanej przez Bank żywności przy współpracy z Danone i allegro charytatywni. W akcji wzięło udział 35 uczniów i 7 opiekunów, którzy w sklepach sieci Biedronka w piątek oraz Netto w piątek i sobotę zachęcali kupujących do dzielenia się zakupionymi produktami.

Wiele osób, które przy wejściu do sklepu otrzymało ulotkę informacyjną od naszych uczniów, wspomogło akcję wrzucając artykuły spożywcze do wystawionego koszyka. Zbieraliśmy przede wszystkim odżywki dla dzieci, mleko, mąkę, kasze, ryż, płatki śniadaniowe oraz przetwory warzywne i owocowe.
Pozytywna energia naszych wolontariuszy oraz duża chęć pomocy osób kupujących pozwoliły zebrać sporą ilość żywności, która trafi do tych najbardziej potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.