Koncert Muzyki Filmowej

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

W dniu 27 maja 2013r. w naszej szkole gościł Pan Dariusz Bagiński – znany kolskiej społeczności muzyk – skrzypek, pianista i aranżer. W programie edukacyjnym zaprezentował repertuar z muzyką filmową oraz krótką prelekcję na temat historii muzyki w filmie. Przeboje takie jak Smoth Criminal - M.Jacksona, motywy z filmów "Gladiator", "Piraci z Karaibów" - H.Zimmera, "Gwiezdne wojny", "Indiana Jones" - J.Williamsa, to tylko niektóre z wielkich hitów muzyki filmowej. Uczniowie bawili się rozpoznając w myśl "jaka to melodia?" znane przeboje polskiego kina, a także krótkie motywy z polskich bajek. Edukacyjną częścią była historia kina i muzyki w filmie z kulminacyjnymi datami począwszy od powstania kina (1895r.), udźwiękowieniu filmu (1927r.) po powstanie Telewizji na świecie (1936r.) i w Polsce (1956r. i 1970r.). Na koniec koncertu zaprezentowali się uczniowie naszej „TRÓJKI” uczęszczający do Szkoły Muzycznej CASIO, którą Pan Dariusz prowadzi w naszym mieście.

Marta Ziółkowska z klasy VIc zaprezentowała się w grze na flecie poprzecznym.

Maria Kujawa (klasa IIIa) i Agnieszka Ziółkowska (klasa IIIc) zagrały w duecie na skrzypcach.

Anna Borowska z klasy IIIa wystąpiła grając na keyboardzie.