Kochajmy przyrodę

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Nasza szkoła prowadzi szereg działań proekologicznych, na które składa się nie tylko udział w akcjach ogólnopolskich, ale także realizowanie lokalnych i wewnątrzszkolnych inicjatyw przyrodniczych. Jedną z nich jest sadzenie drzewek na terenie wolnym wokół budynku szkoły.

Opiekun SKO i wicedyrektor placówki pani Grażyna Trocińska tradycyjnie sadzi je ze swoimi nowymi wychowankami, obecnie z uczniami klasy IVa. Akcja odbywa się co 3 lata i ma w swoich założeniach służyć ochronie drzew oraz popularyzacji ich znaczenia w biosferze.

Sadzenie drzewka zwykle zbiega się z rozpoczęciem jesieni. Każda nowa klasa czwarta, której wychowawczynią jest pani Grażyna, otrzymuje jedno drzewko pod swoja opiekę. Takie działania ma wzbudzić w uczniach poszanowanie i zamiłowanie do przyrody i ziemi ojczystej oraz nauczyć dbałości o estetykę otaczającego nas świata.