"Przyjaźń nie zna granic"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

W okresie adwentowym uczniowie klasy II Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park (południowe przedmieścia Chicago) w USA podjęły postanowienie – sprawienie przyjemności kolegom i koleżankom z drugiej klasy integracyjnej SP nr 3 w Kole.

Ich paczki z prezentami przebyły długą drogę płynąc 8 tygodni statkiem i w końcu 26 marca dotarły do odbiorców.

Radość dzieci była ogromna, tym bardziej, że nie spodziewały się tego. Prezentów było bardzo dużo, były piękne i płynące z dziecięcych serc.

Rówieśnicy ze Stanów Zjednoczonych dobrze wiedzieli czym obdarować dzieci z Polski. Odbyło się losowanie, przy prezentach uczniowie odnaleźli życzenia i adresy dzieci, które chcą nawiązać korespondencję z rówieśnikami z ojczyzny ich przodków. Dzieciom pomysł ten bardzo się spodobał. Oprócz oficjalnego listu z podziękowaniami od całej klasy zostaną wysłane do USA osobiste listy od dzieci.