Nie marnuj żywności! Pomyśl o innych!

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2013/2014

Jeszcze niedawno planowaliśmy udział naszej szkoły w obchodach Światowego Dnia Żywności. Teraz chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i wrażeniami z akcji przeprowadzonej w dniu 16 października br., której celem było uwrażliwienie społeczeństwa na problem marnowania żywności, zmianę postaw i zachowań konsumentów oraz promowanie wśród producentów przekazywania żywności przydatnej jeszcze do spożycia Bankom Żywności, zamiast niepotrzebnej utylizacji.

Chcesz wiedzieć więcej, odwiedź tę stronę: http://www.niemarnuje.pl/

Tak jak obiecaliśmy, tego dnia blisko 70-cioro uczniów SP3 wyszło na ulice Koła, żeby przekazać mieszkańcom informacje dotyczące przewodniego tematu akcji, czyli „Co możemy zrobić, żeby nie marnować żywności?”

Zarówno przypadkowi przechodnie jak i instytucje, które odwiedziliśmy, chętnie podejmowali temat. Zatem chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w promowanie tego istotnego w dzisiejszych czasach hasła, wieszając rozdawane przez nas postulaty w oknach swoich zakładów lub wymieniając się cennymi uwagami.

Dziękujemy za miłe przyjęcie m.in. takim jednostkom, jak: Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna. Szczególne wyrazy wdzięczności chcielibyśmy skierować do dyrekcji oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za wyjątkowo ciepłe przyjęcie, podczas którego pani Dyrektor podzieliła się z nami licznymi i wartościowymi wskazówkami dotyczącymi zdrowego odżywiania się lub prawidłowego przechowywania żywności. Dodatkowo dzieci otrzymały pouczające komiksy o tej tematyce.