Warsztaty zoologiczne

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Tradycją w naszej szkole staje się organizowanie spotkań, w czasie których uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę na temat przyrody.

Po raz kolejny, 30 i 31 marca, odwiedziła nas pracownica Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Przygotowała prezentację multimedialną o ptakach i zakończyła ją serią zagadek. Największą atrakcją było spotkanie z jej podopieczną – papugą amazonką niebieskoczelną, o imieniu Figo. Zaletą tego pięknego ptaka jest jej zielone ubarwienie. Na czole ma niebieską plamę, która jest źródłem jej nazwy. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści również o innych zwierzętach z płockiego ZOO. Przyjęli zaproszenie do odwiedzenia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Na zakończenie Figo próbowała zaprzyjaźnić się z widzami pozwalając się głaskać i z wielką cierpliwością pozowała do zdjęć, które będą dla uczniów miłym wspomnieniem, a pieniądze z ich zakupu wspomogą mieszkańców płockiego ZOO.